Oprócz banków, na rynku funkcjonuje dużo instytucji parabankowych

W obecnych czasach mnóstwo ludzi musi szukać źródeł dodatkowej gotówki, czego powodem jest niezwykle droga powszednia egzystencja i dochody na poziomie niewystarczającym najczęściej na sfinansowanie wszelkich potrzebnych wydatków.

0028

Wybór produktów aktualnie jest bardzo duży, gdyż obok banków, na rynku funkcjonuje dużo firm prywatnych, które posiadają w swoim asortymencie narzędzia typu szybka pożyczka. Osoba, która rozważa skorzystanie z tego typu usług powinna szczegółowo przemyśleć swoją decyzję, ponieważ z pewnością posiadają one mnóstwo plusów, jednakże są także pewne minusy, o których trzeba wiedzieć. Z jednej strony przedstawione tu pożyczki to świetne wyjście dla tych, którzy z rozmaitych powodów nie mogą liczyć na dostanie kredytu bankowego, a jest im niezbędny bezzwłoczny zastrzyk gotówki.

Atutem firm pozabankowych jest przede wszystkim to, że nie stosują one rygorystycznych procedur, ani nie oczekują od klienta żadnych dokumentów np. zaświadczeń o wysokości dochodów. Z innej strony, niestety produkty w stylu kredyty parabankowe są zazwyczaj naznaczone o wiele wyższym niż w przypadku kredytubankowego oprocentowaniem, co niesie ze sobą ogromne ryzyko. W dodatku, często okazuje się również, że koszty obsługi takiej pożyczki, czyli wszelkie opłaty administracyjne są niezwykle wysokie. Oprócz tego, czas na spłatę takiej pożyczki jest raczej krótki, co może powodować kłopoty z uiszczaniem zadłużenia. Osoba, która nie ma pieniędzy na opłacenie zaległości, zmuszona jest zaciągnąć następne zobowiązanie i w taki oto sposób zaczyna rosnąć niebezpieczna spirala zadłużenia. Powinniśmy zatem mieć świadomość na co się decydujemy oraz pewność, że zdołamy ten dług spłacić na czas, a także bardzo wnikliwie czytać wszystkie warunki, nim zawrzemy umowę.